Paylaş :

Doğru alışkanlıklar? Yanlış alışkanlıklar?

Riskleri en aza indirmeyi öğrenmezseniz normal fonksiyonunda bir bağışıklık sistemi bile tehlikelerle başa çıkamayabilir. Bu nedenle size güvende kalabilmeniz konusunda yardımcı olabilmek için bir alışkanlıklar rehberi hazırladık.

Rutinlerin ne kadar önemli olduğunu anlamak çok önemli! İnsanlar pek çok işi düşünmeden yapar. Doğru alışkanlıkları öğrenmek ve yanlış olanlardan vazgeçebilmek son derece önemlidir. Hangi alışkanlıklar, hayat kalitenizi artırır? Öğrenmek için yazının devamını okuyun!

Kişisel hijyen

Kişisel hijyen rehberimizin en başında yer alıyor. Mümkün olan her an, özellikle işteyken veya toplu taşıma araçlarını kullandıktan sonra ellerinizi yıkama alışkanlığına sahip olmanız çok önemlidir. Kapı kollarına dokunmak, el sıkışmak gibi durumlar tek başına da yeterince risklidir; bunun üzerine  ellerinizi de yıkamazsanız, üzülerek belirtmeliyiz ki kişisel hijyeninize dikkat etmemiş olursunuz. Riskleri azaltmanın detaylarda saklı olduğunu unutmayın. Bu detaylardan biri tırnak kesmektir. Uzayan tırnaklarınızın altında ne kadar çok mikrop birikebileceğini biliyor musunuz? Bu kadar küçük bir konunun bağışıklık sisteminizi tehlikeye sokmasına izin vermeyin ve uzadığında tırnaklarınızı kesin.

Gıda hijyeni

Markette her gün yüzlerce insan, reyonların önünden geçip sizin daha sonra satın alacağınız ürünlere dokunuyor! Korkutucu, değil mi? Bu durum korkutucu olabilir, ancak eve döndüğünüzde ne yapmanız gerektiğini biliyorsanız endişelenmenize gerek yok. Gıdalar mikrop taşıyabildiği için ellerinizi yıkamalı ve yemek pişirdiğiniz tezgahları temizlemelisiniz. Eve döndüğünüzde tüm ürünleri, özellikle meyve ve sebzeleri yıkayın. Eti doğru sıcaklıkla pişirmeniz gerektiğini unutmayın ve yemekleri güneşte bırakmayın; mutlaka buzdolabınıza koyun. Bir restoranda yemek yemeye veya paket servisi almaya karar verirseniz hijyenik görünmeyen yerlerden uzak durun ve yalnızca güvenilir  olanları  tercih edin.

Birlikte yemek hazırlayan baba ve kız

Aşı

Çocukluk döneminin sonuna kadar çoğumuz, çeşitli hastalıklar için gerekli aşıları oluruz. Söz konusu standart aşılardan sonra ek aşılar olmak da mümkündür. Örneğin Bazı aşılar opsiyoneldir ancak değişim ve gelişim gösterdiği için aşıların düzenli olarak yapılması gerektiğini unutmayın. Aşı geçmişinize göz atın ve daha önce olduğunuz aşılarla olmayı düşündüğünüz aşıları not edin.

Kendinizi kirli ortamlardan koruyun

Bağışıklık sisteminiz çevresel faktörlerden sıklıkla etkilenir. Soluduğunuz hava, yürüdüğünüz yer ve içtiğiniz su bunlardan bazılarıdır. Akciğerleriniz, bağırsaklarınız ya da deriniz çevredeki zararlı bir maddeyle karşılaştığı zaman bağışıklık sisteminiz onunla savaşmak için daha fazla çalışmak zorundadır. Vücudunuzu zayıflatan egzoz artıkları ya da sağlıksız su gibi faktörlerden kaçmak gerçekten zordur. Ama dengeli ve çeşitli beslenip, bağışıklık sisteminizin normal fonksiyonuna destek olarak bunların zararlı etkilerinden kaçınabilirsiniz.

Bu 4 basit alışkanlığı edinmek,hayat kalitenizi artırarak, günlük yaşamınız içindeki risk faktörlerini azaltır ve en önemlisi de bağışıkşık sisteminizi strese karşı korur!


C, D vitamini ve çinko
bağışıklık sisteminizin normal fonksiyonunu
nasıl destekler?

 

 

Vücudunuz, doğal bir savunma sistemine sahiptir ve bağışıklık sisteminizin tehlikelerden korunmak için pek çok yöntemi vardır. Bağışıklık sistemi, fiziksel bariyerler (deri ve mukoza), hücresel bariyerler (beyaz kan hücreleri) ve antikorlar olmak üzere üç temel savunma mekanizmasından oluşur. Vitaminler ve mineraller gibi besinler, bu kompleks yapının işleyişi için çok önemlidir.

Hazır yiyeceklerin tüketildiği günümüzün hızlı tempolu dünyasında, bedensel işlevlerimizi desteklemek için ihtiyacımız olan vitamin ve mineralleri içeren meyve ve sebzeleri yeterli miktarda tüketmek oldukça önemlidir. Dengeli ve çeşitli beslenmenin sağlıklı bir yaşam için oldukça önemli olduğu bilinmektedir ve vitamin ile minerallerin yeterli seviyede olmaması, bağışıklık sistemini etkileyebilir.

Redoxon® C vitamini, D vitamini ve çinko içerir. C, D vitamini ve çinko bağışıklık sisteminizin normal fonksiyonunu destekler.

Daha fazla bilgi alın

 

Normal fonksiyonunda bir bağışıklık sistemi için C, D Vitamini ve Çinko

Bağışıklık sisteminize dikkat etmelisiniz. Siz fark etmeseniz de bağışıklık sisteminiz günde 24 saat çalışır. Tıpkı bir bitkinin suya ve güneş ışığına ihtiyacı olduğu gibi, bağışıklık sisteminizin de vücudunuzun savunma sistemlerini destekleyebilmek için düzenli şekilde beslenmeye ihtiyacı vardır.

Fiziksel egzersiz ve iyi beslenmenin dahil edildiği sağlıklı bir yaşam stilinin yanında C, D vitamini ve çinko bağışıklık sisteminizin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

 

 

 

 

 

80 Yılı Aşan Uzmanlık

1934’te C vitamini takviyesini ürettik ve 80 yılı aşan uzmanlığımızla tüm dünyada insanların yanındayız. Redoxon ailesinde yer alan ürünler, temel olarak C, D vitamini ve çinko içerir. C, D vitamini ve çinko bağışıklığın normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

 

Bağışıklığınızı destekleyin

Bağışıklık sisteminizi desteklemenin yollarını mı arıyorsunuz? Bağışıklığınızı desteklemeye yönelik faydalı bilgiler içeren içeriklerimize göz atın.