Paylaş :

C vitamininin tartışılmaz önemi

C vitamini, en iyi bilinen mikro besinlerden biridir. Bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunu destekler. C vitaminini, taze meyve ve sebzeleri tüketerek alabiliriz. Birçok vitamini olduğu gibi vücudumuz C vitaminini de üretmez;

Icon: c vitamini

C Vitamini ne işe yarar?

C Vitamini, vücudunuzun bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur. Ayrıca C Vitamini yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına yardımcı olur.

Icon: çinko

Çinko nedir ve çinkoya neden ihtiyacım var?

Çinko, bir mineraldir ve tıpkı C Vitamini gibi, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunu destekler. Birçok vitamin ve mineral gibi çinko da vücudumuz tarafından ürütilmez. Çinkonun hücre bölünmesinde görevi vardır. Buna ek olarak çinko normal cildin, tırnakların, saçın ve kemiklerin korunmasına katkıda bulunur.

Icon: d vitamini

D Vitamini nedir ve D Vitaminine neden ihtiyacım var?

D Vitamini, UV güneş ışınlarının cilt tarafından emilmesi ile oluşur ve bağışıklığın normal fonksiyonunu destekleme açısından önemli bir role sahiptir. Cildin hangi kısımlarının, günün hangi saatlerinde ve ne kadar süre ile güneş ışığına maruz kaldığına bağlı olarak, her insan farklı oranlarda D Vitamini üreteceği için her birimizin ihtiyacı farklı olacaktır. Ancak her gün yeterli miktarda güneş ışığı almak, her zaman mümkün olmaz. Ayrıca D vitamininin de hücre bölünmesinde rolü vardır. Bununla birlikte D vitamini normal kemiklerin, kas fonksiyonunun ve dişlerin korunmasına katkıda bulunur.


C, D vitamini ve çinko
bağışıklık sisteminizin normal fonksiyonunu
nasıl destekler?

 

 

Vücudunuz, doğal bir savunma sistemine sahiptir ve bağışıklık sisteminiz sandığınızdan çok daha yeteneklidir. Bağışıklık sistemi, fiziksel bariyerler (deri ve mukoza), hücresel bariyerler (beyaz kan hücreleri) ve antikorlar olmak üzere üç temel savunma mekanizmasından oluşur. Dengeli ve çeşitli beslenme, bu kompleks yapının işleyişi için çok önemlidir.

Hazır yiyeceklerin tüketildiği günümüzün hızlı tempolu dünyasında, bedensel işlevlerimizi desteklemek için ihtiyacımız olan vitamin ve mineralleri içeren meyve ve sebzeleri yeterli miktarda tüketmek oldukça önemlidir. Dengeli ve çeşitli beslenmenin sağlıklı bir yaşam için oldukça önemli olduğu bilinmektedir. Vitamin ve mineraller yönünden dengeli bir beslenme modeli benimsemek bağışıklık sistemimiz için oldukça önemlidir.

Redoxon® C vitamini, D vitamini ve çinko içerir. C, D vitamini ve çinko bağışıklık sisteminizin normal fonksiyonunu destekler.

Daha fazla bilgi alın

 

Normal fonksiyonunda bir bağışıklık sistemi için C, D Vitamini ve Çinko

Bağışıklık sisteminize dikkat etmelisiniz. Siz fark etmeseniz de bağışıklık sisteminiz günde 24 saat çalışır. Tıpkı bir bitkinin suya ve güneş ışığına ihtiyacı olduğu gibi, bağışıklık sisteminizin de vücudunuzun savunma sistemlerini destekleyebilmek için düzenli şekilde beslenmeye ihtiyacı vardır.

Fiziksel egzersiz ve iyi beslenmenin dahil edildiği sağlıklı bir yaşam stilinin yanında C, D vitamini ve çinko bağışıklık sisteminizin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

 

 

 

 

 

80 Yılı Aşan Uzmanlık

1934’te C vitamini takviyesini ürettik ve 80 yılı aşan uzmanlığımızla tüm dünyada insanların yanındayız. Redoxon ailesinde yer alan ürünler, temel olarak C, D vitamini ve çinko içerir. C, D vitamini ve çinko bağışıklığın normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

 

Bağışıklığınızı destekleyin

Bağışıklık sisteminizi desteklemenin yollarını mı arıyorsunuz? Bağışıklığınızı desteklemeye yönelik faydalı bilgiler içeren içeriklerimize göz atın.