Redoxon® - C Vitamini, D Vitamini ve Çinko Nedir?

C vitamini mikrobesinler arasında en bilinenlerden biridir. C vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur. C vitaminini normal sağlıklı beslenme düzenimizde yediğimiz taze meyve ve sebzelerden alabiliriz. Vücudumuz C vitaminini kendisi üretemez ve yüksek miktarlarda depolayamaz. Bazı dönemlerde dışarıdan ekstra C vitamini almak gerekebilir. Bu konuda Redoxon® size yardımcı olabilir.

*C vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

C vitamini ne yapar ?

C vitaminin yoğun fiziksel egzersiz sırasında ve sonrasında bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunun korunmasına, normal enerji oluşum metabolizmasına, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur. C vitamini aynı zamanda kemiklerin, kıkırdağın, diş etlerinin, kan damarlarının ve cildin normal fonksiyonu için gerekli olan normal kollajen oluşumuna katkıda bulunur. C vitamini demir emilimini de arttırır.

Çinko nedir?

Çinko bir mineraldir ve birçok gıdanın (et, balık, süt, tahıllar gibi) içinde bulunur. Çinko normal DNA ve protein sentezine katkıda bulunur ve hücre bölünmesinde görevi vardır. Normal cildin, saçın, tırnakların, kemiklerin ve görme yetisinin korunmasına katkıda bulunur. Aynı zamanda C vitamini gibi bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

D vitamini nedir ve neden buna ihtiyacım var?

D vitamini güneş ışınları yardımıyla doğrudan deri tarafından sentezlenebildiği için “güneş ışığı vitamini” olarak da bilinir ve bağışıklık sisteminini normal fonksiyonunu destekler.

Her birimizin cildi gün içerisinde günün hangi saatinde ve güneşte ne kadar kaldığımıza bağlı olarak D vitaminini farklı oranlarda üretir. Buna rağmen, dünya nüfusunun büyük bir çoğunluğunda D vitamini eksikliği olduğu tahmin edilmektedir. Çünkü günlük güneş ışığının yeterli dozunu almak her zaman mümkün değildir.

Çeşitli engeller nedeniyle yeterli güneş ışığı alınamamasına bağlı olarak vücudun D vitamini üretimi sınırlanmaktadır. Kapalı mekanlarla sınırlı yaşam tarzı, aşırı güneş kremi kullanımı, yoğun hava kirliliği, coğrafi enlem, güneşsiz mevsimler ve kısa günler bu sınırlayıcı unsurlar arasındadır. Yaş ilerledikçe ve cilt pigmentasyonu koyulaştıkça derideki D vitamini sentezi de azalır. Tüm bu unsurlar bir araya geldiğinde, sağlıklı bir bağışıklık sistemi için gerekli olan düzeyde D vitamini almamız zorlaşabilir.

Redoxon®’un içeriğindeki D vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunu destekler.

Neden C, D vitamini ve çinko?

C, D vitamini ve çinko kombinasyonu bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunu destekler. Çinko normal cildin korunmasına katkıda bulunurken C vitamini cildin normal fonksiyonu için gerekli olan normal kollajen oluşumuna katkıda bulunur. Cildiniz vücudunuzun ilk savunma katmanıdır, bu yüzden onu sağlıklı tutmak önemlidir. Güneş ışığı vitamini olarak da bilinen D vitamini ise hücre bölünmesinde aldığı görevin yanı sıra normal kemiklerin, dişlerin ve kas fonksiyonunun korunmasına destek olur.

Bağışıklık sistemi

Vücudunuz sizi bakteri ve virüslerden koruyacak güçlü ve doğal savunma mekanizmasına sahiptir. İhtiyaç duyduğunuz dönemlerde bağışıklık sisteminizin normal fonksiyonuna katkıda bulunacak C, D vitamini ve çinko takviyesi alabilirsiniz. Günümüz dünyasında vücudun normal fonksiyonuna destek olacak günlük ihtiyaç duyulan vitamin ve minerallerin taze meyve ve sebzelerden karşılanamaması düzensiz ve yetersiz beslenme sebebiyle söz konusu olabilmektedir. Yetersiz vitamin ve mineral alımı genel sağlığımızı ve bağışıklık sistemimizi olumsuz etkileyebilmektedir.

*C, D vitamini ve çinko bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunu destekler.